Şirinlik Muskası Nasıl Yapılır

Bir kız platonik bir askla tutuldugu kişinin kendisinden hoslanmasini , fark etmesini o kişinin kendisini sirin ve guzel bir sekilde gormesi için:

Kişiye evinin kapisinin üzerine koymasi için uzerinde 41 kez maasallah yazılı 7 kere katlanıp naylonlanmiş bir kagıt verilerek 3 sabah boyunca altindan
3’er kez gecmesi ve gecerkende bismillah ya Allah diye mırıldanması tembihlenir…

4. gun 7 kucuk tasin uzerine 7’ser Allah yazıldıktan sonra, bos bir cinko kabın icine tek tek atılır, taslar cinko kabın icine dustugunde her defasında
destur ya settar diyerek her iki yone dogru üflenir. Sonra butun taslar tek tek bir naylona sarilarak her gun bir tane olmak uzere kisiye verilir.

Kız bu taslai gece yarısı, kimselere gorunmeden destur ya şafi diyerek begendigi erkegin evinin damini aşarak oteki yana dusecek sekilde atar. Taş oteki taraf dusmeden evvelde yere tükürülür.
7. gün sıra 7. taşa geldiginde kişi taşı sag avucunun icinde tutarak begendigi kişinin evinin cevresinde yardım ya rahman diye mırıldanıp havaya dogru üfleyip 3 tur doner.

Ertesi gece kişi begendigi erkegin kapısının onune onceden okunup uflenmis bir tas suyu dokerken , begendigi kisinin kendisini sevmesini begenmesini, kendinden baskasini sevmemesi icin Allaha yalvararak dua eder.
Ertesi gun bir kagıdın uzerine kadınla erkegin adları , karısık bir sekilde yazılıp atesin uzerinde 7 kere donduruldukten sonra, ikiye katlanıp her iki bos tarafına maaşallah taala vel kibriye yazılıp tekrar katlanarak her iki bos yerden
birine kadının digerine ise erkegin adının ilk harfleri yazılarak bir cizgi ile isimler birleştirilir.
Tekrar katlanip naylonlarak yeşil bir beze sarıldıktan sonra kıza erkegin adındaki harflerin toplamı kadar ve kişilerin adları da zikredilerek dikilir.

Kişinin muskayi yikanmasinin haricinde boynundan cikarmaması tembihlenerek verilir. Kız muradına erdikten sonra bu muska ıssız bir yere gomulur..

Arananlar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir